PDF letöltés Cikk nyomtatása E-mail

Családi vállalkozások és a generációváltás

GY-M-S Kereskedelmi és Iparkamara rendezvényA partnerek – a Borsodi Műhely Kft. és a Biotextima Kft. – képviselői, apák és gyermekeik őszintén vallottak arról, hogy nem volt zökkenőmentes a váltás. Talán az egyik legfőbb tanulság volt az a megállapítás, hogy ugyan sok újat hoznak a fiatalok, de nem nélkülözhetik az idősebbek tapasztalatait.  Michael Leier elmondta, hogy családja tagjai különbözőek, de mindenki meg tudta találni az érdeklődésének megfelelő helyet a cégbirodalomban. Kérdésre válaszolva azt is kifejtette, hogy a rokonok nem kapnak több bért, mint mások. Mindenki annyi fizetéssel rendelkezik, amennyit dolgozik. A teljesítmény számít. A Leier amúgy is egy nagy család. Az a tény, hogy az unokák már magyarul is tudtak válaszolni a feltett kérdésekre jelzi: tudatosan és jó ideje készültek hasznosítani tudásukat a cégben.  Horváth Imre Tamásné klubvezető megköszönte a vállalkozók őszinteségét, nyitottságát, és a nagyszámú közönség – vállalkozók, egyetemisták, közéleti emberek – érdeklődését. Varga Szabolcs, a kamara frissen választott általános alelnöke pedig a szervezet elismerő oklevelét adta át Michael Leiernek ötven éves vállalkozói és harminc éves magyarországi tevékenysége elismeréseként. Mint elmondta, a kamara egyik fontos feladatának tekinti a generáció váltás segítését a gazdaságban, ezért is örül annak, hogy Michael Leier, aki Ausztriában már sok hasonló beszélgetés résztvevője volt, és cége nemzetközi jelenlétéből fakadóan nagy tapasztalatot szerzett, megosztotta gondolatait a térségi vállalkozókkal.